Старият шампион по футбол на Англия Манчестър Сити разгроми с 4:0

...

Ман. Сити нанесе втора загуба на Ливърпул

Старият първенец по футбол на Англия Манчестър Сити разгроми с 4:0 новия - Ливърпул, в огромното дерби от 32-рия кръг на Висшата лига. Кевин Де Бройне даде задатък на домакините с гол от дузпа. Десет минути по-късно - в 35-ата, Рахийм Стърлинг, който създаде наказателния удар за първия гол, удвои. В самия завършек на първата част Фил Фодън направи 3:0, а Алекс Окслейд - Чембърлейн си означи автогол в 66-ата минута, с което оформи крайния резултат. Възпитаниците на Пеп Гуардиола изиграха смъртоносен мач и закономерно се поздравиха с гръмкия триумф. Те можеха да отбележат и още попадения, само че единствено шанса и ВАР попречиха да се случи това. Ливърпул, от своя страна, изигра мощни първи 20 минути и удари греда, само че по-късно на терена имаше единствено един тим на терена - този на " небесно-сините ". Единственото опрощение за необяснимата игра на " алените " може би беше заради цялата еуфория след спечелването на купата предходната седмица. Така Сити взе реванш за загубата с 1:3 на " Анфийлд "  по-рано през сезона. Поражението е едвам втора за Ливърпул в акцията. След този дуел разликата сред двата тима е 20 т.
Източник: standartnews.com